Vedení školní družiny

Bc. Anna Vašková

Lenka Zatloukalová

Obecné informace

K výchově žáků 1. stupně ZŠ slouží mimo vyučování školní družina. Práce ve ŠD je součástí veškeré výchovné činnosti školy, avšak v rámci svého vlastního specifického, výchovného poslání v době mimo vyučování. ŠD svou činností vede žáky k hodnotnému prožívání volného času, a to vhodnou organizací jejich odpočinku a rekreace po vyučování, uspokojováním a rozvíjením jejich zájmové činnosti. ŠD ve Vizovicích je součástí ZŠ a ředitel školy jmenuje vedoucí vychovatelku, která ŠD řídí. Ředitel školy vydává také vnitřní řád ŠD, který stanoví podmínky přijetí a chování žáků v tomto zařízení. Vnitřní řád je vyvěšen na viditelném místě tak, aby se s ním mohli seznámit rodiče žáků navštěvujících ŠD. Děti navštěvující školní družinu jsou rozděleny do šesti oddělení, která mají kapacitu 25 žáků. Dvě oddělení jsou umístěna v budově přilehlé ke školní zahradě. O každé oddělení se stará jedna z vychovatelek, která v souladu s doporučenými činnostmi připravuje týdenní program.

Organizace dne

ranní blok

odpolední blok

příprava na oběd,odchod na horní budovu