5. 9. 2013

Lyžařský výcvik 2. tříd (18. - 22. 2. 2013)

Ve dnech 18. – 22. února 2013 se uskutečnil tradiční lyžařský výcvikový kurz (Lyžáček), který absolvovaly děti z 2. ročníku naší školy. Dopravovali jsme se každý den do Velkých Karlovic, kde nás čekaly krásně upravené sjezdovky ve Ski areálu – Kyčerka.

Počasí nám letos přálo, jelikož teploty nebyly tak mrazivé, jako tomu bylo minulý rok. Děti byly rozděleny do pěti družstev, z toho čtvrté a páté družstvo patřilo dětem, které téměř nikdy,  a nebo vůbec  nelyžovaly. Výcvik probíhal pod vedením zkušených instruktorů, kteří je učili základním lyžařským dovednostem formou různých průpravných cvičení a her. Během dne si děti mohly odpočinout v místní chatě, kde měly vždy příležitost ke svačině a teplé polévce s čerstvým pečivem. Poslední den lyžařského výcviku se konaly závody ve slalomu, kde každý ukázal své maximální dovednosti z předchozích lyžařských dnů. Na závod se přijeli podívat i někteří z rodičů, kteří nejen své, ale i druhé děti krásně podporovali a povzbuzovali je. Lyžařský kurz se obešel bez vážnějších zranění a děti tak mohly prožít příjemně strávený týden naplněný spousty zážitků, smíchu a radosti ze zimního prostředí.

FOTO: http://zsvizovice.rajce.net/Zakladni_skola_Vizovice_2013_02_19_LVK_2_rocnik