Skutečně zdravá škola

22. 3. 2015 - Mgr. Žaneta Geržičáková, koordinátorka programu

Naše škola byla přijata do pilotního programu SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA.

SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA je občanská iniciativa rodičů, která má své odborné garanty a mnohé podporovatele, rodiče často výživově vzdělané, včetně nutričních terapeutů. Jejich požadavky vycházejí ze zahraničních zkušeností a funkčních systémů (např. Food for Life Partnership ve Spojeném Království) a jsou opřené o vědecké studie a poznatky.

Skutečně zdravé školy chtějí, aby naše děti jedly jídlo, které je zdravé a které jim chutná, aby věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká, aby si ze školy odnášely základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé a kvalitní potraviny.

Skutečně zdravá škola nastavuje protiklad trendu „fast food = rychlého jídla“, který nebuduje žádný vztah k jídlu a nutí k akceptování nekvalitních a nutričně nevyvážených potravin, nevhodných pro zdraví dětí i dospělých.

Více o tomto projektu na www.skutecnezdravaskola.cz