27. 1. 2017

Matematická olympiáda 5. tříd

V úterý 24. ledna se ve Zlíně konalo okresní kolo matematické olympiády. Naši školu reprezentovalo 7 žáků z 5. tříd. Aby postoupili do okresního kola, museli správně vyřešit alespoň 4 ze 6 matematických úloh ve školním kole. To se podařilo všem.

A také v okresním kole se našim žákům dařilo. Z celkového počtu 40 dětí, se nejlépe umístili Honza Jemelka, který skončil na děleném 2. – 5. místě, Tomáš Kratochvíl, který skončil na děleném 7. – 10. místě a Kryštof Grác, který obsadil dělené 11. – 14. místo. Tito chlapci se stali úspěšnými řešiteli.

Zbylí žáci – Barbora Chudárková, Adam Gerža, Šárka Tichá a Karel Chudárek sice na vítězství nedosáhli, ale vedli si také velmi dobře.

Honzovi, Tomášovi a Kryštofovi gratulujeme a všem děkujeme za reprezentaci naší školy.