28. 2. 2017

Dějepisná exkurze Osvětim-Krakov

Celodenní výprava za historií zavedla žáky devátého ročníku do sousedního Polska.

Na programu jsme měli dvě zastávky. První z nich bylo Muzeum Auschwitz-Birkenau, kde si žáci doplnili vědomosti o problematice holocaustu. Namátkou uvádím některé z jejich komentářů: „…velice poučné, zajímavé, občas až moc děsivé, zjistili jsme, jak se museli cítit…“

Druhé zastavení bylo již optimističtější, protože nás čekala komentovaná prohlídka města Krakov. Prohlídli jsme si krásné historické centrum a dozvěděli se, proč je Krakov čtrnáctým nejnavštěvovanějším městem Evropy.

Počasí nám přálo, každý měl možnost přivézt si domů nějaký suvenýr. Letos byly jednoznačně nejžádanější krovky.

Za zdárný průběh exkurze děkujeme našemu panu průvodci, jímž byl PhDr. Pavel Kočí.