8. 6. 2017

Družební setkání se ZŠ Vrbové

Družba mezi ZŠ Vizovice a ZŠ Vrbové trvá již několik desítek let. Každoročně se tak setkávají žáci, učitelé či rodiče žáků střídavě v jednom ze spřátelených měst na sportovní, společenské i kulturní úrovni.

V pátek 26.5. se opět konalo jedno z těchto setkání u nás na vizovické škole. Přijeli učitelé, rodiče a 32 žáků, pro které jsme připravili bohatý sportovní program. Otevíraly ho atletické disciplíny – běh na 60 metrů, skok do dálky, hod kriketovým míčkem / granátem, vytrvalostní běh na 600 metrů pro dívky / 1000 metrů pro chlapce. Vrcholem sportovního programu byl fotbalový zápas. Celodenní snaha a úsilí sportovců byly odměněny hodnotnými cenami. Hlavním garantem a sponzorem setkání se stal Nadační fond Pastelka Základní školy Vizovice. Není vlastně ani důležité, jak sportovní klání dopadlo, ale čas strávený v radostném, přátelském prostředí.

Po sportu přišla na řadu společenská a kulturní část programu – využili jsme příležitosti pozvat naše slovenské dětské hosty na filmový festival do Zlína, kde si prošli bohatý doprovodný program. Také slovenští učitelé a rodiče měli o zábavu postaráno. Nadchla je exkurze do vizovického Glass atelieru, ale také zajímavá prezentace naší novotou se blyštící knihovny. Ve Zlíně si také prohlédli výstavu filmových klapek a načerpali atmosféru filmového festivalu.

Věříme, že letošní družební den strávený ve Vizovicích si užili malí i velcí přátelé z Vrbového, a už teď se těšíme na další ročník zase ve Vrbovém.

Odkaz na fotogalerii: http://veronika475.rajce.idnes.cz/Vrbove-Vizovice_2017/