21. 10. 2017

Zeměpisná exkurze - Kutná Hora - 17. 10. 2017

I v letošním školním roce jsme vyrazili se žáky z 8. a 9. tříd a průvodcem panem inženýrem Miloslavem Vítkem z Klubu českých turistů Vizovice na poznávací exkurzi po České republice – tentokrát do krásného historického města Kutná Hora.

Cesta byla dlouhá, doprovázená zpočátku hustou mlhou a kolonami na dálnici, ale odměnou nám nakonec bylo krásné, téměř letní počasí a nabitý program.

První zastávkou bylo České muzeum stříbra a prohlídka středověkého dolu, která u dětí sklidila největší úspěch. Procházkou starobylými uličkami jsme dorazili k dominantě celého města – chrámu sv. Barbory, památce UNESCO. Poslední částí exkurze byla návštěva hřbitovního kostela Všech svatých s kostnicí. Kostnice je podzemní kaplí kostela, jejíž výzdoba je tvořena téměř výhradně z lidských ostatků.

Děkujeme Klubu českých turistů za spolupráci, finanční příspěvek na dopravu a těšíme se na další společné zajímavé akce.

Za Základní školu Vizovice Mgr. Petra Hanulíková a Mgr. Lenka Bambuchová

Další fotografie z exkurze naleznete na tomto odkazu, autorem je Ing. Miloslav Vítek z KČT Vizovice: