10. 11. 2017

Příběh pana Tydýta

Žáci druhých tříd se účastnili představení Příběh pana Tydýta, který byl realizován v rámci projektu zaměřeného na problematiku inkluze ve školách.

Žáci byli velmi poutavým způsobem začleněni do příběhu plyšových hraček, které se vydaly do světa hledat kamaráda, kterého předtím z kolektivu vyčlenily. Hračky, děti i paní učitelky společně řešily nejrůznější úkoly a situace, které měly jasný cíl, a to posílit vztahy v kolektivu a vzájemně si vážit druhých i sám sebe. Celý projekt je zaměřen především na stmelení třídního kolektivu - všech dětí bez rozdílů.  Děti, i paní učitelky byly z představení nadšeny. Každá třída si odnesla svého plyšového Tydýta, placky a paní učitelky získaly velké množství inspirativních materiálů, jak s problematikou inkluze dál zajímavě a poutavě pracovat.

Děkujeme MAS Vizovicko a Slušovicko, o.p.s. i Sdružení D.