5. 12. 2017

Scénické čtení

V pondělí 4. 12. 2017 měly děti prvních, druhých a třetích tříd příležitost zhlédnout Pošťáckou pohádku od Karla Čapka z knihy Devatero pohádek, která byla zpracována formou scénického čtení.

Ačkoli pohádka je pro děti dobře známá, herci divadla z Uherského Hradiště ji dětem předvedli zcela novým, velice originálním způsobem, ve kterém se prolínalo čtení textu s úžasnými hereckými výkony, ale i s prvky loutkového divadla. Díky tomu dostala pohádka zcela nový nádech, plný komických situací, které se žákům moc líbily.

Na závěr byly děti seznámeny se samotným pojmem „scénické čtení“, kdy bylo žákům vysvětleno, co si pod tímto pojmem představit, dále bylo zmíněno pár informací týkajících se autora knihy Karla Čapka, též samotné knihy Devatero pohádek. Celé představení bylo pro děti, ale i paní učitelky velmi motivující k nové zajímavé práci s textem.