Malí záchranáři

16. 1. 2018 - Mgr. Jitka Macková

"Normálně jsme všichni zdraví, ale někdy se stane, že nejsme. Pak musíme volat číslo 155. To je záchranná služba. Umíte to?"Těmito slovy začala v pondělí 15. ledna 2018 beseda se Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje, p.o., která byla určena pro naše prvňáčky.

Postupně se děti s panem Bělaškou učily záchrannou službu přivolat a vyzkoušely si několik druhů ošetření na plyšovém kamarádovi Míšovi - třeba jak na popálení, zlomeninu, bezvědomí. Také zjistily, že masáž  Míšova srdíčka nebyla vůbec jednoduchá .

Doufáme, že tyto dovednosti nebudou děti v praxi potřebovat, ale dostanou-li se do nebezpečné, zdraví ohrožující situace, dokáží  přivolat dospělého nebo záchranku, případně samy kamarádovi pomohou.