16. 11. 2018

Martinský týden

Druhý listopadový týden jsme marně vyhlíželi  první sníh. Vždyť se blížil svátek svatého Martina. A to se prý kdysi pravilo :

Svatý Martin na bílém koni,

metelice se tu honí.

Na svatého Martinka,

dobrá bude peřinka.

Nu, ale počasí se mění, a tak jsme si na dolní škole alespoň uspořádali  od 5. do 9. listopadu projektový týden věnovaný sv. Martinu. Děti z 1. – 3. tříd se v rámci besedy s paní Radoňovou seznámily s Martinskou tradicí, zhotovily si koně, nezapomněly na podkovy a slavnostně nazdobily školu. A v pátek 9. listopadu, poslední den projektu,  se všechny děti od 1. do 3. třídy promíchaly, utvořily nové Martinovy družiny a společně putovaly po celé škole. V každé třídě na ně čekalo nějaké překvapení  - zajímavý úkol nebo hra. A nakonec se dočkaly – Martin v dobovém úboru na ně čekal na dvoře školy a společně s dětmi týdenní putování zakončil. Jen „nasněžit“  před školou  musely děti prozatím samy. Ale mnohé měly radost, jako by sníh  napadl doopravdy.