4. 4. 2017

Dopravně bezpečnostní výtvarná soutěž

Po zimě se už každý z nás určitě těšil na pěkné jarní dny. Letošní začátek jara nás překvapil nezvykle teplým a slunečným počasím, a tak mnozí vyrazili na výlety - autem, pěšky nebo na kole. Není proto od věci, když si hlavně děti, mladí cyklisté, připomenou nejdůležitější zásady bezpečné jízdy i bezpečného chování na silnicích.

Jednou z příležitostí, jak se s dětmi této tématice věnovat, byla také dopravně bezpečnostní výtvarná soutěž, kterou vyhlásilo město Vizovice v rámci národní strategie BESIPU Zlínského kraje.

Cílem soutěže bylo připomenout si nebezpečí na silnicích, která hrozí každému, kdo nedodržuje pravidla silničního provozu.

Z naší školy se do soutěže zapojilo celkem 22 dětí ze čtvrtých a pátých ročníků. Porota se shodla, že vybrat ty nejlepší malíře bylo letos opravdu těžké. A možná také proto si odměny neodnesli jenom vítězové jednotlivých kategorií, ale každý, kdo se do soutěže zapojil.