Děvčata Základní školy Vizovice opět v celostátním finále (2014/2015)

Ve středu 24. září 2014 odstartoval závodní sezónu nového školního roku 2014 / 2015 již tradiční  22. ročník přespolního běhu „ Trnavský vrch“.

Společně s dalšími 17 školami okresu Zlín se Vizovice nominovaly ve dvou kategoriích. Za mladší děvčata nastoupily Barbora Królová, Petra Horáková, Adéla Mikulčíková a Nikol Bartoš, celkově skončily na pěkném 5. místě.

V kategorii starších děvčat nás reprezentovaly  Denisa Čižmářová, Sabina Kusáková, Julie Sýkorová a Kateřina Dévová. V početné konkurenci si děvčata vedla nejlépe a 1. místo v družstvech jim zajistilo postup na krajské finále do Bystřice pod Hostýnem.

Výsledky jednotlivců:

Mladší  děvčata – 42 startujících, Horáková Petra 9.,  Mikulčíková Adéla 12., Królová Barbora 15. a Nikol Bartoš 39. místo .

Starší děvčata – 40 startujících, Čižmářová Denisa 3., Kusáková Sabina 4., Sýkorová Julie 6. místo. Kateřina Dévová se při běhu zranila.

Biatlonový areál pod Hostýnem nás přivítal ve středu 8. 10. 2014. Za příjemného podzimního počasí si naše děvčata změřila své síly na trati dlouhé 1500m s dalšími vítěznými týmy okresních finále Zlínského kraje.

Družstvo z Vizovic ve složení  Sabina Kusáková, Denisa Čižmářová, Julie Sýkorová, Eliška Slovenčíková, Kateřina Dévová a Andrea Kneifelová  vynesla jejich bojovnost na stupeň nejvyšší a otevřela jim dveře do celostátního  finále nejlepších běžců z České republiky.

Rekreační areál Stříbrný rybník v Malšově Lhotě u Hradce Králové se stal ve středu 22. 10. 2014 dějištěm republikového finále v přespolním běhu.

Za nepříznivého, studeného a deštivého počasí  se děvčata Tereza Golová, Eliška Slovenčíková, Sabina Kusáková, Julie Sýkorová, Denisa Čižmářová a Kateřina Dévová  postavila na start nejpočetnější kategorie. Čtrnáct vítězů jednotlivých krajských finále a jedno družstvo pořádající školy z Hradce Králové, celkem 83 děvčat, tvořilo opravdu silnou konkurenci. I když na trati dlouhé 1650m měly více sil i zkušeností z podobných závodů hlavně běžkyně na lyžích, biatlonistky či triatlonistky, ani naše děvčata se neztratila. Celkovým 7. místem opět potvrdila, že i v této soutěži  patří k nejlepším v republice.

Všem našim reprezentantkám gratuluji ke krásným výkonům a přeji jim hodně chuti a sil do další tréninkové práce.

Moje poděkování patří Nadačnímu fondu PASTELKA při Základní škole Vizovice, který děvčatům  uhradil finanční náklady spojené s cestou a ubytováním v Hradci Králové.

Mgr. Adriana Hálová, učitelka TV