PROPOJUJEME HISTORII I SOUČASNOST

UČÍME MODERNĚ V NOVÉ I 'STARÉ' ŠKOLE

Atletický čtyřboj (okres 2016)

V úterý 10. 5. 2016 se ve Zlíně uskutečnilo okresního kolo atletického čtyřboje. Tato soutěž se konala již tradičně na sportovním areálu Základní školy Dřevnická. V těchto závodech vždy soutěží  5 žáků, přičemž v konečném výsledku se započítávají body jen nejlepším čtyřem. Atletické disciplíny jsou následující: sprint na 60m, skok do dálky, nebo do výšky, hod kriketovým míčkem, nebo vrh koulí a vytrvalostní běhy (1000m, 800m, 600m). Naší školu reprezentovaly dvě družstva - starší žákyně a starší žáci. O den později, (ve středu 11. 5 .2016) se soutěže zúčastnily také dvě družstva našich mladších žáků a žákyň.

Největšího úspěchu však dosáhly naše dívky, jak mladší, tak i starší, které pod vedením paní učitelky Adriany Hálové získaly dvě 1. místa z 5 soutěžících základních škol. Navíc tímto vítězstvím získaly přímý postup do krajského kola. Naši starší žáci však nezůstali pozadu a vybojovali krásné 2. místo ze 7 soutěžících škol a také postupují do krajského kola.