Republikové finále OVOV (2017)

Nezdá se to, ale je tomu už pět let, co se naše škola zapojila do sportovního projektu OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů) a naši nejlepší žáci se tak doposud pravidělně zúčastňují i Republikového finále, které je vrcholem celé této soutěže. Myslím si, že všichni už víme a známe, že se jedná o sportovní soutěž, jež se podobá atletickému desetiboji.

Tento rok mohli být někteří žáci o dost radostnější, jelikož se do finále - (s velkým štěstím) probojovalo i naše družstvo, které bylo určené, jako první náhradní, protože se žákům nepodařilo dobře bodovat v krajském kole. Na úkor odhlášené jedné základní školy z Prahy jsme tak mohli jet na finále ve větším počtu. Tento rok se konalo Republikové finále 8. - 9. září v Brně na atletickém stadionu VUT pod Palackého Vrchem. Závody jsou vždy dobře zorganizované a žáci se kromě sportovních disciplín mohou těšit i na řadu nejrůznějších, exibičních vystoupení Policie ČR, Armády ČR, či vystoupení současných i starších olympioniků. Na stadionu je také spousta workshopů, kde si žáci ve svém volnu mohou vyzkoušet např. lukostřelbu, serfovat na umělém prkně, závod se zavázanýma očima a spoustu dalších věcí. Každé družstvo má pravidelně už předem přiděleno svého patrona (bývalého olympionika), který děti doprovází v průběhu závodu na určité soutěžní sektory. Patronem našich žáků byl tento rok Michal Palinek, který získal v roce 1996 zlato na Mistrovství Evropy v plážovém volejbale a také 7 extraligových titulů České republiky v šestkovém volejbale. Žáky také během závodu doprovázela i paní učitelka Mgr. Adriana Hálová, která jim byla velkou oporou při každé jejich disciplíně.

Naše družstvo žáků se nakonec umístilo na sympatickém 17. místě ze 44 konkurujících družstev.

Složení družstva:

Lucie Světlíková - Anetta Šimoníková - Ema Kráčalová - Tereza Surá

Petr Bělíček - Petr Kolařík - Adam Hill - Štěpán Hába

Jednotlivci:

Barbora Królová

Nejlepší výsledky:

Štěpán Hába (2004)                        7. místo (z 68 soutěžících ve stejném ročníku)

Barbora Królová (2002)                   8. místo (z 23 soutěžících ve stejném ročníku)

Adam Hill (2004)                              19. místo (z 68 soutěžících ve stejném ročníku)

Anetta Šimoníková (2003)              24. místo (ze 110 soutěžících ve stejném ročníku)

Soutěž učitelů:

Dominik Masař                                 3. místo (z 19 soutěžících)

Všem žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme i do budoucna spoustu sportovních úspěchů!