Lyžáček 2. tříd 2019

Sněhu, lyžování i  cestování si v týdnu od 18. do 22. února užily děti 2. ročníku naší školy na Kyčerce ve Velkých Karlovicích. Více než 50 dětí, 5 instruktorů a 3 třídní učitelky posílili nejen své tělo, ale i kamarádské vztahy v celém kolektivu.

Každý den tohoto lyžařského týdne začínal v 8,00 odjezdem z parkoviště za kulturním domem. Už ve vesnici Karolinka začalo v autobuse složité obouvání a zapínání lyžáků, oblékání bund, helm a rukavic, aby na parkovišti pod svahem Kyčerka vyskočili z autobusu připravení a dychtiví malí lyžaři. První hodinu a půl trvající lyžování bylo přerušeno přestávkou na svačinu v místním bufetu, po té následovala hodina lyžování zakončená obědem. Zpět do Vizovic se vyjíždělo ve 14,00. Poslední den se konaly tradiční závody ve slalomu. Všechna družstva Jablíčka, Plameňáci, Dinosauři, Tygříci i Záchranáři i s podporou mnoha přihlížejících rodičů, slalom zvládla. Medaili obdržely vždy jen tři děti v družstvu, ale radovat se ze svých  výkonů mohli úplně všichni - děti i instruktoři. Na závěr se tak pod Kyčerkou ozvalo zasloužené a hlasité - Hurá, Hurá, Hurá !!!