Lyžáček 2. tříd 2012

Lyžařský výcvik 2. tříd 2012

Ani předpověď počasí neodradila děti, instruktory a učitele II. tříd od společného lyžařského výcviku ve Velkých Karlovicích, který se uskutečnil 6. - 10. února 2012. V pondělí je přivítala sluncem zalitá Kyčerka s teplotou kolem 9 stupňů pod nulou, ale během týdne se trochu oteplilo. Oblékání, obouvání, dvě hodiny lyžování s přestávkou na svačinu a čaj, závěrečná polévka v místním bufetu, to vše byl jejich každodenní program. Trénovali v pěti družstvech, čtyřka a pětka byli začátečníci. Na závěr výcviku si v pátek děti za podpory mnoha rodičů změřily síly v lyžařském slalomu. Výcvik zvládl i Bertík Štefan, který jezdil na speciálním vozíku a s vlastním osobním instruktorem. Všechny děti prožily krásný, pohybem nabitý týden a vrátily se domů zdravé a bohatší o nové dovednosti a zážitky.

Mgr. J. Macková, vedoucí kurzu