PROPOJUJEME HISTORII I SOUČASNOST

UČÍME MODERNĚ V NOVÉ I 'STARÉ' ŠKOLE

Lyžáček 2. tříd 2017

Krásné slunečné počasí odstartovalo v pondělí 23. ledna lyžařský výcvikový kurz druhých tříd. Letošního lyžáčku se zúčastnilo 60 dětí. Počasí bylo docela přívětivé, teploty pod nulou, sněžení se nám vyhnulo. Některé děti se první den těšily, některé se i bály toho, co je čeká. Především ti, co stáli na lyžích poprvé.

Tentokrát jsme měli 31 začátečníků, kteří byli rozděleni do čtyř družstev. Ostatní pokročilejší lyžaři tvořili tři družstva. Celý týden probíhal v klidné a radostné atmosféře, začátečníci byli nadšení ze svých pokroků a zdatnější lyžaři si užívali společné lyžování s kamarády. Zpestřením byla cesta autobusem, společná svačina i obědová polévka, potěšením pro děti bylo i nakupování sladkých drobností.

Celý sportovní týden byl ukončen pátečními závody, ve kterých děti soutěžily mezi sebou v rámci svých družstev. Bylo krásné sledovat, jak děti, které v pondělí neuměly na lyžích udělat ani krok a byly na zemi častěji než na nohou, nasednou samy na vlek, samy vysednou a sjedou dolů slalom. Tady byl vítězem každý. Pokročilejší lyžaři zase ukázali, jak si umí poradit s větší rychlostí, předvedli vlastní styl a diváci mohli vidět, že se na lyžích cítí opravdu dobře. Na závěrečném předávání medailí každé družstvo předvedlo svůj pokřik, kterým pobavilo rodiče i instruktory. Vstřícný přístup instruktorů i paní učitelek přispěl ke zdaru celé akce. Věřím, že radost ze sportování, která na dětech byla během celého týdne vidět, jim vydrží i do budoucnosti.

Perličky z letošního kurzu:

- „Já mám místo mozku sněhovou kouli.“ 

- „Paní učitelko co tu děláte? Vy nevaříte tu polévku?“

- „A kde máš lyže?“  „Nese mi je pan inspektor.“

- „Mě nejvíc baví to lyžování na pomě.“

- V autobuse: „Paní učitelko, mně se ztratil batoh!“ Celá třída: „Máš ho na zádech.“

- Po lyžování: „Paní učitelko, půjčují tady v té půjčovně i náhradní nohy?“

 

 

NAHORU nahoru