PROPOJUJEME HISTORII I SOUČASNOST

UČÍME MODERNĚ V NOVÉ I 'STARÉ' ŠKOLE

Martinské hole 2019

Lyžování a snowboarding se neobejdou bez sněhu - čím více, tím lépe. Letošní rok se v tomhle směru vydařil a po dlouhé době jsme odjížděli na lyžařský výcvikový kurz 7. ročníku v našem pravidelném lednovém termínu bez obav.

Zimní lyžařské středisko na Martinských holích přivítalo 83 členů naší početné výpravy již po sedmé. Bohatství sněhu, upravené sjezdovky o různé délce i obtížnosti, šestisedačka a dva kratší vleky, minimum návštěvníků - to vše je vynikajícím předpokladem ke splnění programu LVK.  

  Celkem 72 dětí bylo rozděleno do sedmi družstev dle zaměření – lyže, snowboard - s ohledem na aktuální lyžařské dovednosti a výkonnost. Závěrečnou prověrku v závodě ve slalomu zvládlo na výbornou i díky zodpovědné a obětavé práci všech instruktorů (Jindřich Návrat, Dominik Masař, Martin Žáček, Milan Křupala, Slávek Pavelka, Pavel Červenka, Tereza Máčalová, Veronika Valová a Tomáš Hatara) 69 dětí. 3 děti se z důvodu zdravotní indispozice na start závodů nepostavily.

 V takovém velkém počtu se žel nelze vyhnout nemocím a zraněním. O naše marody se od prvního dne vzorně starala paní zdravotnice Radka Dvořáčková.  

  Lyžák, to nejsou jenom hodiny výcviku, disciplína, soustředění se, rozšiřování si informací a prohlubování poznatků díky organizovaným besedám a přednáškám, je to i spousta zábavy, radosti, smíchu, navazování nových kamarádství. Dětem se z hor nikdy nechce domů a tak tomu bylo i letos. Zážitky, které si z hor odnesou, patří k nejkrásnějším vzpomínkám na základní školu. Potvrdili mi to i moji žáci ze 7. B: „Paní učitelko, když teď propadneme, můžeme jet s vámi na Martinky příští rok znovu?“

 

                                  S poděkováním všem žákům i kolegům Adriana Hálová, vedoucí LVK.

Děkujem firmě Sykora za finanční příspěvek na traséra.            

 

NAHORU nahoru