Olympionička Šárka Kašpárková na základní škole

Robert Změlík a Roman Šebrle, olympijští vítězové v desetiboji, se rozhodli připravit pro žáky základních škol atraktivní pohybový program s názvem Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů – OVOV. Hlavním cílem je přispět ke zvýšení osobní aktivity dětí sportovat. Motivací jsou i odznaky, které žáci mohou při plnění desetiboje získat. Jako patroni projektu OVOV působí medailisté a účastníci olympijských her, mistrovství světa a mistrovství Evropy. Na podporu tohoto programu, který jsme odstartovali i ve Vizovicích, do naší školy zavítala jedna z nejúspěšnějších atletek ČR, mistryně světa a třetí z OH v Aténách, Šárka Kašpárková. Úterý, 23. 10. 2012, se neslo ve znamení sportu. Ve dvou po sobě následujících besedách  pro žáky čtvrtých až devátých ročníků  Šárka obeznámila děti s dvanácti  sportovními disciplínami OVOV ( sprint 60m, skok daleký, medicinbal, shyby, plavání, švihadlo, trojskok, kliky, leh-sedy, hod míčkem, běh 1000m, dribling), zdůraznila význam sportu pro zdravý a plnohodnotný život, přiblížila svoji úspěšnou sportovní kariéru. K nejúžasnějším zážitkům určitě patří možnost změřit svoje síly s naším hostem v přeskoku přes švihadlo a v neposlední řadě na vlastní oči vidět a potěžkat si medaile z největších světových soutěží – olympijských her i mistrovství světa.

Beseda se Šárkou Kašpárkovou měla úspěch a já jenom doufám, že žáci si kromě podepsaných fotografií odnesli i něco cennějšího – motivaci a chuť nejen plnit odznak OVOV, ale i sportovat.

Mgr. Adriana Hálová