PROPOJUJEME HISTORII I SOUČASNOST

UČÍME MODERNĚ V NOVÉ I 'STARÉ' ŠKOLE

Kurz turistiky 2022

Někteří z deváťáků se rozhodli využít jednu z posledních akcí, kterou jim naše škola nabídla. Jednalo se o dvoudenní kurz turistiky.

Všichni zúčastnění si tentokrát zaslouží velkou pochvalu. Během dvou dnů dokázali nejen urazit nejméně 40 km náročným kopcovitým terénem, ale dokázali i držet nastavené tempo a prokázali se za všech okolností slušným vychováním.
Zatímco někdo si po první 24 km etapě masíroval chodidla, pana učitele Masaře bolely spíše mozoly na rukou po několikahodinovém hraní táborových písní. Jenže nehrajte, když si s vámi zpívá několik plně obsazených laviček nadšených táborníků.
K jedinečnému propojení historie a současnosti došlo při odpočinku na Vařákových pasekách. K mému překvapení jsem zjistil, že jedna z našich žákyň je vnučka rozené paní Vařákové, té, jež jako pětiletá přežila tragické události, které potkaly tuto pasekářskou osadu.
A k čemu nám to všechno bylo? Někdo se třeba jen pěkně prošel, někdo si vyzkoušel, jak se dokáže přemoci, když už vystoupí ze své komfortní zóny. Všichni jsme se ale ujistili, že je u nás skutečně krásně a hlavně jsme si upevnili vzájemná pouta společně prožitými zážitky, na které přinejmenším nějakou dobu nezapomeneme.

Mgr. Jindřich Návrat

 

NAHORU nahoru