29. 5. 2017

Exkurze do Vídně

V pátek 19. 5. 2017 jsme si s žáky osmých a devátých ročníků přivstali, abychom vyrazili ověřit naše znalosti německého jazyka v praxi. Naše cesta směřovala do hlavního města Rakouska – Vídně.

První zastávkou byl zámek Schönbrunn s jeho překrásnými zahradami. Při prohlídce zámku nám s výkladem pomohly krabičky v podobě mobilních telefonů, v kterých jsme si vyslechli výklad v českém jazyce.

Následovala procházka historickým centrem Vídně. Začali jsme u nejznámější vídeňské katedrály Stephansdom, dále přes zimní sídlo rakouských císařů Hofburg až k parlamentu a překrásné radnici, kde bývají v zimě ty nejkrásnější vánoční trhy.

Největším zážitkem byla návštěva zábavného parku Prátr, kde jsme završili náš celodenní výlet. Děti se doslova rozprchly do všech stran, aby stihly sjet horskou dráhu, navštívit dům hrůzy nebo jiné atrakce.