26. 6. 2018

Školní zájezd do jižní Anglie

Naši deváťáci  měli letos příležitost se vydat na výlet do Velké Británie. Přihlásilo se celkem šest dětí a ty doplnily zájezd spolu se dvěma dalšími brněnskými školami. Odjížděli jsme ve velmi brzkých ranních hodinách, ve čtyři hodiny ráno, a cestovali jsme přes čtyřiadvacet hodin, než jsme se přes Eurotunnel dostali na ostrovní zemi. Ale stálo to za to. Ubytovaní jsme byli v anglických rodinách v přístavním městě Portsmouth, a tak naši žáci mohli prakticky užívat jazyka, kterému se už od třetí třídy vyučují. Spokojenost byla na obou stranách, zážitky a vzpomínky na pobyt si žáci ponesou do dalších let.

V Portsmouth jsme navštívili  slavné britské historické lodě, z nichž na nás největší dojem udělala bitevní loď admirála Nelsona Victory. Dále jsme si vyjeli trajektem na nedaleký ostrov Wight do Osborne House – oblíbeného sídla královny Viktorie a prince Alberta. Obdivovali jsme volně žijící divoké poníky v malebné oblasti NP New Forest, či jsme zhlédli zelený pahorek Old Sarum se zbytky původního osídlení od doby železné až do středověku. Projížděli jsme také kolem slavného Stonehenge do lázeňského města Bath s nejlépe zachovanými římskými lázněmi na světě. Poslední den jsme odpočívali na pláži v proslulém výletním městě Brighton. Odpočinek jsme doplnili promenádou po vyhlášeném molu Brighton Pier. Dostali jsme se také do podmořského akvária a piknik jsme měli v královských zahradách paláce Royal Pavillion. Plní zážitků jsme se po týdnu vrátili do Vizovic a navíc se spoustou nových kamarádů a kamarádek ze základních brněnských škol. Teď už jen vstřebáváme zážitky a zase někdy příště!!!