17. 10. 2018

Zeměpisná exkurze - Ostrava

Ve čtvrtek 11. 10. jsme se vypravili společně s našimi osmáky a deváťáky na zeměpisnou exkurzi do Ostravy. Tak jako v předchozích letech pro nás exkurzi připravil pan Ing. Miloslav Vítek z KČT ve Vizovicích.

První bod našeho programu byl výstup na haldu Ema, která je pozůstatkem po těžbě uhlí. Z nejvyššího místa se nám otevřel pohled na celé město. Poté jsme sfárali do dolu Landek v hornickém muzeu. Závěr naší exkurze patřil expozici Malý Svět techniky v Dolních Vítkovicích. Tam naše žáky čekala řada technických vynálezů od doby průmyslové revoluce až po současnost. Děvčata a chlapci si mohli vše vyzkoušet na vlastní kůži, což byl asi největší zážitek.

První exkurzi ve spolupráci s Klubem českých turistů jsme absolvovali již v roce 2008, slavíme tedy malé výročí, 10 let poznávání zajímavých koutů České republiky. Vždy byl naším průvodcem pan Ing. Miloslav Vítek, za což mu velmi děkujeme a těšíme se na další spolupráci s KČT.