4. 11. 2018

Natáčení s Českou televizí

Nestává se často, že vám přijde nabídka z České televize, podílet se na natáčení jejich pořadu. O to větší radost měli někteří žáci z 5.B, kterým se 31. října možná splnil jejich sen. Dostali příležitost, být součástí připravovaného vánočně laděného dílu do pořadu Folklorika.

Natáčelo se v prostorách Halovy pekárny ve Vizovicích, která se, jako jedna z mála, věnuje výrobě vizovického pečiva.

Děti se během natáčení dozvěděly o historii Halovy pekárny, jak se vizovické pečivo připravuje, jaká je symbolika některých figurek, ale také samy vyráběly. Asi největší radost měly z nečekaného úkolu – mohly si totiž z těsta vyrobit, co chtěly. Zapojily fantazii i své tvořivé umění a pod rukama začaly vznikat postavičky z her a filmů, vánočka, had, rejnok nebo dokonce portrét paní učitelky.

Dokument bude Česká televize vysílat během vánočních svátků. Děkujeme České televizi za tuto příležitost.