13. 4. 2019

Velikonoční tvoření

Přišlo jaro a s ním svátky,

Velikonoce jsou za vrátky.

Co k nim patří nejvíce?

Pomlázky a kraslice.

Děti ze 4.C a 5. B neponechaly nic náhodě a na Velikonoce jsou již připravené, protože čtvrtek 11. dubna proběhl v duchu velikonočních tradic a lidového tvoření.

Kluci se dozvěděli něco o pletení pomlázek a také si každý svou pomlázku vlastnoručně upletl. Děvčata svou šikovnost ukázala při zdobení kraslic voskovou technikou.

Při besedě s paní Návratovou, odbornicí na výrobu dekorativního vizovického pečiva, se děti seznámily s jeho tradicí, recepturou a dekorativními motivy, které se nejčastěji používají. Poté si z vizovického těsta vyrobily několik výrobků.

Ve vědomostní soutěži Velikonoční AZ – kvíz si ověřily své znalosti o těchto svátcích.

Věřím, že tento den byl pro děti zajímavým zpestřením i příjemnou přípravou na Velikonoce.