16. 9. 2019

Svět kolem nás 2019

Pátek třináctého je pro mnohé pověrčivé lidi nešťastný den. Pro naše žáky bylo 13. září dnem plným očekávání. Žáci 5. – 9. tříd se zúčastnili zeměpisné přednášky nazvané „Írán – zahalená krása.“

Byla to v pořadí již osmá přednáška z cyklu „Svět  kolem nás.“ Tentokrát jsme se seznámili se zemí, která má zajímavou historii. Vždyť kdo by nevěděl, kde se rozkládala Perská říše a kdo byl Alexandr Makedonský? O současném životě v Íránu už toho ale tolik nevíme. Prostřednictvím této přednášky jsme mohli doplnit své znalosti, poznat zajímavou architekturu íránských měst, či se blíže seznámit se životem nomádů v íránských pouštích a horách.

Po ukončení filmu byl prostor i na dotazy, kterých nebylo málo. A pátek 13. pro nás rozhodně nebyl nešťastný.