1. 10. 2019

Trnavský vrch 2019

Trnava nás ve středu 25. 9. 2019 přivítala příjemným počasím a na start již XXVII. ročníku přespolního běhu se postavili zástupci 16 škol okresu Zlín.

Vytrvalostní běh patří hlavně u děvčat k těm nejméně oblíbeným sportovním disciplínám. Trnavský vrch je náročný nejenom délkou tratě – kategorie děvčat cca 1600m, hoši 3200m, ale i dlouhým a prudkým stoupáním v přírodním terénu. Tuto prověrku fyzických i psychických sil nejlépe zvládla starší děvčata Kristýna Krocová (6. m.) a Terka Surá (7.m.), která v kategorii starších dívek vybojovala v hodnocení družstev krásné 2. místo.

Mezi elitní desítku nejlepších vytrvalců okresu se probojoval i Jonáš Veselý, který v kategorii starších chlapců skončil na 8. místě.

Odvahu a chuť si zazávodit měli ještě S. Burkartová, A. Kůstková, R. Rosíková, J. Tlusťáková, J. Jemelka a T. Holý.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci, hezké chování a přeji hodně sportovních úspěchů…