24. 2. 2020

Lyžáček 2. tříd

V týdnu od 3. do 7. února 2020 se 43 malých nezdolných lyžařů z 2. tříd vydalo zlepšovat své lyžařské dovednosti na Kyčerku ve Velkých Karlovicích.  I když jsme první den vůbec nevyjeli, v úterý nám pršelo za krk, ve středu nás zlobil silný vítr a ve čtvrtek občas nefungoval nějaký ten vlek, tak v pátek všichni s úsměvem prohlásili, že jsme si lyžování i tentokrát užili!

Po svahu se letos statečně proháněla družstva Modrých raket, Červených jahod, Růžových letadel, Zelených kiwi a Žlutých hvězd.  Kuráž jim dodávali optimističtí instruktoři Martin Žáček, Radek Fojtík, Jitka Štachová, Jindra Návrat, Dominik Masař a také paní učitelky Renata Geržičáková a Radka Dvořáčková, které děti ochotně zvedaly z louží, běhaly podél vleku, ždímaly dresy, nalévaly polévku a čaj nebo kontrolovaly, zda to někoho nespláchlo či neodfouklo mimo sjezdovku. Za jednodenní výpomoc pak děkujeme instruktorce Yvetě Jančíkové a paní vychovatelce Lence Jϋngerové. Doslova záchranou pro nás bylo sucho a teplo bufetu nebo autobusu na cestě zpět do Vizovic. Boj s přírodními živly všichni vyhráli, nikdo neonemocněl, nikdo z dětí nic neztratil a všichni v pátek rodičům ukázali, že zvládli jízdu na vleku i sjezd obloučky ze svahu. Sladkou zlatou medaili a malý dárek na památku si každý určitě zasloužil, i když se letos kvůli zkrácenému kurzu nekonaly závěrečné závody.                   Všem, kteří nás podporovali, pomáhali a drželi palce, patří díky.

Tak zase za rok, snad v lepším počasí: Ahoj na Kyčerce!

vedoucí kurzu Andrea Geržová

PS: Pokud jste fanoušky pokřiků (více či méně optimistických), tak pro vás tady jsou ty letošní:

• Růžová letadla na Kyčerku dopadla, nebojí se deště, lyžovat jdou ještě! /růžoví/
  • Hvězdy jezdí na svahu, mají velkou odvahu! /žlutí/
  • Čau lidi, pojďte sem, všichni tu zahynem! /zelení/