PROPOJUJEME HISTORII I SOUČASNOST

UČÍME MODERNĚ V NOVÉ I 'STARÉ' ŠKOLE

24. 2. 2020

Magické datum 22. 2. 2020 vrátilo na školním plese čas... + video

Magické datum 22. 2. 2020 vrátilo na školním plese čas... + video

Na plese ZŠ Vizovice, který pořádá Nadační fond Pastelka, jsme se ocitli v sedmdesátých letech 20. století. A nejen to. Dokonce jsme byli přítomni živého přenosu vysílání.

Vysílání ne ledajakého…Ve Vizovicích se vysílal hudebně zábavný pořad TELEVARIETÉ…s Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem Dvořákem (nebo s Jiřinou Dvořákovou a Vladimírem Bohdalem?). Nechyběl ani legendární Balet Československé televize, který na úvod zatančil blues na hit Karla Gotta Je jaká je. Zábava gradovala vystoupením varietních umělců např. z Polské lidové republiky – kouzelníka Macieje Randyska, který předvedl náročné kouzlo levitace. Médium vydrželo levitovat ve vzduchu dokonce několik vteřin!!! Dvakrát za sebou!!! Akrobati metali kozelce a medvěd na koloběžce udivoval publikum!!!


Pak se stalo něco naprosto neuvěřitelného. Do naší socialistické vlasti zavítali umělci ze Západního Německa a ze Švédska. Na pódiu se nejprve objevila fenomenální kapela ABBA a po ní to v neuvěřitelném černošském rytmu rozjeli BONEY M!!! Vše opět za doprovodu Baletu Československé televize. V deset večer už parket byl k prasknutí plný rozdováděných tanečníků. Kapela alias televarietní orchestr MARATON Band nenechal nikoho chladným, ale obdiv získalo i úvodní saxofonové kvarteto pod vedením pana učitele Slavíka ze zlínské ZUŠ, které u vstupu vítalo návštěvníky.

Atmosféra byla úžasná. Nezapomenutelný večer nejen pro letošní deváťáky, ale doufáme, že i pro jejich rodiče. Pro nás učitele stoprocentně.

Foto: Petr Jaroň  http://hornipodrevnicko.cz/clanky/item/magicke-datum-2222020-vratilo-na-plese-zakladni-skoly-vizovice-cas

Video: Vystoupení - ples 2020

NAHORU nahoru