PROPOJUJEME HISTORII I SOUČASNOST

UČÍME MODERNĚ V NOVÉ I 'STARÉ' ŠKOLE

2. 12. 2021

Škola slaví 70 let

Škola slaví 70 let

Je to neuvěřitelné, ale „nová“ škola už má 70 let. V loňském školním roce, do kterého oslavy spadaly, jsme bohužel kvůli covidu nemohli tyto narozeniny slavit. Letos jsme plánovali den otevřených dveří, protože je opět ve škole co ukázat, co se zde zvelebilo, či postavilo. Ten se však nemohl uskutečnit také a jistě nemusím psát proč. Nové učebny v bývalé kotelně a krásná školní zahrada si musí na veřejnost ještě chvíli počkat, hlavně že je už ale mohou využívat naši žáci.


 Slavili jsme však celý vyučovací den 26.října v duchu svátku Halloween a našich Dušiček. Děti a samozřejmě i učitelé se v tento den proměnili v hrůzostrašné bytosti, což pro mnohé žáky s nadsázkou, jak nám někdy říkají,  jsme i v běžných školních dnech. Školní budovou se procházela stvoření, která mohou přebývat na půdě školy či ve sklepě a běžně nejsou k vidění, leda když se setmí a škola se zdá prázdná. Celou školu obsadili netopýři, třídy a chodby jsou plné kostlivců  a strašidelných výkresů, vyřezávaných dýní. Školou se nesly děsuplné zvuky místo tradičního zvonění. Takto letitá budova už má opravdu nárok na nějaká ta strašidla

Celá výuka se přizpůsobila tématu, a tak nejen v hodinách angličtiny, kde téma Halloween zařazujeme každoročně,  ale dokonce i v předmětech, kde byste to nečekali, se to duchy jen hýřilo. Naše školní internetové stránky dostaly také strašidelný kabát a žáci si ve svých třídách mohli prohlédnout parádně vytvořené prezentace z historie naší školy, na mnohých se také aktivně podíleli.

Téma duchů, strašidel a hlavně upírů je také tématem našich vycházejících žáků – deváťáků. Ti se pilně připravují, pokud to covidová situace dovoluje, v tanečních lekcích na svůj závěrečný ples. Taneční lekce i ples tradičně organizuje Nadační fond Pastelka naší školy. Deváťáci totiž zjistili, že naše školní budova slouží také jako rekreační objekt pro hraběte Pastela Drákulu… Ten zde tráví své volné chvíle i se svým příbuzenstvem a hodlá pro ně ve Vizovicích v sále kulturního domu uspořádat ples. Zároveň tak vyvrcholí oslavy narozenin naší školní sedmdesátileté budovy. Otázkou ovšem je, kdy se to podaří…Pro jistotu jsme datum plesu posunuli až do květnových dnů, na 21.5. Tak věřím, že to už bude lépe…

Připojujeme pár fotografií z oslav narozenin a také slohové práce na téma hororové taneční, či práce z hodin anglického jazyka – upírského deníku (Vampire diary)

Škole přejeme co nejvíce spokojených a nadšených žáků a samozřejmě také spoustu nadšených učitelů, i když v této nelehké době udržet motivaci všech je velmi náročné. A to ví také rodiče, bez nich  a jejich trpělivé spolupráce by to také nešlo. Takže všem: Na zdraví!!

 

Za kolektiv ZŠ Vizovice

Helena Návratová

Předsedkyně NF Pastelka

NAHORU nahoru