PROPOJUJEME HISTORII I SOUČASNOST

UČÍME MODERNĚ V NOVÉ I 'STARÉ' ŠKOLE

7. 6. 2022

Děti ZŠ Vizovice slavily sportem

Děti ZŠ Vizovice slavily sportem

První červnový den patří již tradičně dětem, slaví se totiž Den dětí. Na ZŠ Vizovice se však slavilo a nadělovalo již o den dříve, a to ve velmi akčním duchu. Pod záštitou Orientačního běhu Vizovice proběhl sportovní den a nutno podotknout, že kromě pestrého programu zařídili organizátoři i slunečné počasí, které přímo lákalo ven.


4. – 9. ročníky tak postupně vyrážely na nedlouhou trasu, na níž je čekalo sedm stanovišť s úkoly. V časovém limitu 120 minut si žáci zahráli na biatlonové hvězdy, absolvovali rychlokurz švédštiny, otestovali svou fotopaměť, zaměřovali azimuty či bloudili v labyrintu. Alfou a omegou všech disciplín však byla týmovost, spolupráce a smysl pro fair play.

Před vyhlášením výsledků se ozývala jen slova chvály. „Byla to zábava! Nejvíc se nám líbil labyrint a žetony,“ zhodnotil akci Jáchym Kohout z 6.C. Že program zaujal i naše nejstarší svěřence, dokládají slova Kláry Lutonské z 9.C: „Bylo to super! Organizátorům se akce moc povedla, děkujeme!“ A kdo tedy vystoupal na stupně vítězů a vybojoval věcné ceny? Pomyslný bronz získala třída 9.C (1217 bodů), druhé místo obsadila 8.A (1250 bodů) a nejúspěšnějším týmem se stala třída 8.C (1285 bodů). Kromě nejvyššího počtu bodů však můžeme zmínit i několik dalších „nej“: absolutně nejrychlejší třídou byla 6.B (ke zdolání trati potřebovala pouhých 69 minut ze 120 možných!), nejlepší fotografickou paměť mají žáci v 5.B a v logických úlohách nejvíce excelovala 9.B

Spokojení nebyli jen soutěžící, ale i sami organizátoři. „Jsem moc rád, že se po covidové pauze podařilo tuto akci znovu uspořádat,“ podotkl Martin Marek, předseda OB Vizovice. „Ve srovnání s předchozími ročníky bylo patrné mnohem větší nasazení dětí. Jednotlivé disciplíny byly jen ochutnávkou orientačního běhu, a pokud někoho zaujaly, na našich trénincích uvítáme rádi každého, ideálně děti ze 4. – 6. tříd,“ dodal.

Za celou ZŠ Vizovice ještě jednou děkuji za profesionální přípravu akce a budeme se těšit opět za rok!

Mgr. Jana Zvončáková

            

NAHORU nahoru