5. 10. 2022

Adaptační kurzy žáků 6. ročníku

Od 14. do 27. září 2022 probíhaly postupně 4 adaptační pobyty 6. tříd.

Vždy ve 13:30 hod. se žáci vydávali spolu se svými třídními učiteli směrem na Reviku, kde probíhal odpolední program. Po cestě luštili hádanky a rébusy, zpívali a také… zmokli. Přeháňky  provázely všechny čtyři letošní adaptační kurzy.

Následující třídě 6.A dokonce déšť málem překazil večerní táborák. Třídnímu učiteli Adamuškovi se ale nakonec podařilo oheň rozdělat a večerní opékání bylo zachráněno. Přespání na Revice bylo jen přes jednu noc. Ráno začínalo rozcvičkou a dobrou snídaní. Občas vysvitlo i sluníčko, kterého si nejvíce užila třída 6.D

Žáci si na kurzech vyzkoušeli řešit různě obtížné situace a úkoly, při kterých se učili spolupracovat. Během venkovních aktivit s panem učitelem Malinou společně překonali “bažinu”, stavěli věž, drželi se na jedné lodi nebo se po slepu postavili do tvaru čtverce. Pod vedením pana učitele Pšenčíka se spolužáci navzájem více poznali a posílili vztahy mezi sebou.

Ve 12 hodin třídy odcházely z Reviky zpět do školy, kde je čekal oběd v jídelně. Před odchodem proběhlo společné focení, které se nejvíce vydařilo třídě 6.B – podívejte se na foto.

6. B - video