26. 11. 2022

v naší ruině straší
tak honem domů braši
jsme v strašidelný kaši.

Snad každý z nás někdy viděl pohádku Ať žijí duchové s úžasnými písněmi Jaroslava Uhlíře a texty Zdeňka Svěráka. A možná právě některou z písniček si broukali návštěvníci výstavy „Strašidla na půdě“, kterou s dětmi 1. – 3. tříd připravily jejich paní učitelky v prostorách půdy dolní budovy základní školy ve Vizovicích.

Před vstupem do prostor pod střechu školy si každý připravil nejen teplé oblečení a baterku, ale hlavně odvahu. Bez ní by to opravdu nešlo. Tu vykoukla bílá paní, tu africké masky, objevila se také parádní strašidla a na vše dohlížela socha pana školníka.  Celou atmosféru dokreslovaly hrozivé zvuky…

A tak můžeme říct, že máme ve Vizovicích nejen děti výtvarně nadané, ale hlavně nebojácné a statečné.

Vždyť vědecky vzato

bílá paní ani  strašidlo NEEXISTUJE.
A co když TU JE???