21. 12. 2022

Můj děda je čert

Třetí adventní týden zhlédli žáci prvního stupně v sále naší základní školy rodinný muzikál „Můj děda je čert“.

Námětem je příběh Aničky, obyčejné holky na prahu puberty, která svou mámu mnohdy vnímá jako věčně rozkazující a sekýrující královnu. S výchovou Aničky pomáhá doma děda/čert, který je před mámou přísný, ale jinak hodný a Aničce různě pomáhá. Jako čert vchází do Aniččina pokoje dveřmi kouzelné skříně. Anička by ráda ven na rande, ale máma (v Aniččiných představách zlá královna) ji nechce pustit. Odchod z domu si podmiňuje úklidem a dalšími úkoly. Anička se tak postupně vžívá do role Popelky nebo princezny se zlatou hvězdnou na čele, když utíká z domu za svým princem.

A jak to vše dopadlo? Samozřejmě, že dobře! Anička nakonec zjistila, že máma není zlá královna posedlá věčným mládím a krásou, ale milující maminka, která se o svou dcerušku prostě jen bojí.

Dalšími postavami byla zámecká pážata – tanečnice a baletky. Mohli jsme obdivovat jak moderní choreografii, tak baletní kreace.

Autorem námětu a scénáře je Tomáš Zindler, který je také autorem všech aranží a několika písní k muzikálu. Na písničkách spolupracoval se svojí ženou Petrou Zindler, zpěvačkou z Olomouce.

Muzikál měl velký úspěch jak u dětí, tak i u paní učitelek.

Mgr. Adriana Moravcová