16. 3. 2023

Škola nanečisto

6 barevných hradů, 48 klíčů, mnoho pohádkových obrázků a básniček - to všechno čekalo ve čtvrtek 9. března 2023 na dolní budově ZŠ Vizovice. A na koho?  Přeci na předškoláky, kteří si přišli za doprovodu svých rodičů vyzkoušet školu na nečisto.  Samostatně se vysvléct, přezout a hlavně se koncentrovat na 45 minutovou hodinu.

Všechny děti byly  velmi šikovné a snaživé, hlásily se a moc toho věděly. Jen se snad všechny vyučující učitelky shodly, že zbývající čas do nástupu do 1. třídy by děti a jejich rodiče měli věnovat nápravě řeči a správnému úchopu tužky. V jedné ze šesti tříd se dokonce sešly děti, které měly všechny nějakou vadu výslovnosti. A velmi těžko se vyvozuje písmenko, které si "pusinka" nevysloví - je to složité pro čtení i psaní.

Naštěstí času je ještě dost a děti to určitě zvládnou. Moc se na ně těšíme jak u zápisu 14.dubna 2023, tak při samotném nástupu do školy v pondělí 4. září 2023.

Mgr. Jitka Macková

Informace k zápisu do 1. tříd