21. 3. 2023

Pomáda ples

4. března se kulturní centrum vlnilo v rytmu slavného amerického muzikálu Pomáda. Nadační fond Pastelka pořádal opět oblíbený ples pro žáky devátého ročníku a jejich rodiče. Ples byl brzo vyprodán do posledního místečka. Návštěvníci si tak mohli vychutnat nejen bohatý program, ale také skvělou večeři od školních kuchařek a bohatou tombolu.

Video - Pomáda ples ZŠ Vizovice

Nechyběli ani vzácní hosté, což už se stalo tradicí školních plesů. Letos nás navštívil americký filmový štáb a slavný moderátor, známý právě z muzikálu Pomáda, Vince Fontaine. Proběhlo totiž živé vysílání programu z našeho plesu, a to pořadu Talenty základních škol. A že se naše škola může teda pochlubit! Svého Travoltu si snad každý toho večera musel najít, a to nejen mezi deváťáky!

Nejprve přivezly krásné roztleskávačky ten slavný AUŤÁK... potom už vaše oči nevěděly, kam se podívat dřív. Tolik nádherných mužských na parketu!! Předvedli parádní taneční choreografii na známou píseň z muzikálu.

Umělecký zážitek v podobě velmi početného sboru složeného jak z žáků, učitelů, paní ředitelky, a dokonce i pánů školníků na sebe nenechal dlouho čekat. Ano, dámy a pánové, zazněla Letní láska! Sólisti Karolína Ježková, Anežka Kozubíková a chlapci Lukáš Srnka, Lukáš Žůrek a Filip Šenkýř svým zpěvem podali ten slavný zamilovaný příběh a sbor je podpořil! Všichni toho večera cítili ten letní žár!

Pak se parket zaplnil do posledního místa... Žáci i učitelé společně dokázali, že jsou prostě Parta správná, a to společným tancem.

Ještě ovšem nekončíme – nyní následovala školní rokenrolová kapela se svým songem Johny be Good! Zpěvačky Kateřina Kozubíková, Karolína Ježková a paní učitelka Tereza Malaníková zazpívaly v doprovodu rokenrolové  kapely – bicí Ondřej Návrat, kytara Martin Návrat a na baskytaru Helena Návratová.

To už na parketu byla spousta fanynek a fanoušků. A ti neodcházeli, protože následovala další kapela, a to ze Základní umělecké školy Luhačovice Dark Paradise... pravda, ti už opustili žánry 50. let... ale nikomu to nevadilo. Nebyla to jediná zušková kapela na plese. U vstupu tradičně vítalo saxofonové duo pana učitele Slavíka – bratři Krausovi – ze ZUŠ Zlín.

Byl to krásný večer, plný zážitků... Moc děkujeme všem, kdo přispěli finančně, či tombolou na konání tohoto plesu, velký dík patří také kolegyním a kolegům za pomoc, paním kuchařkám a Davidu Voráčovi ze Starlight dance studia, se kterým NF Pastelka spolupracuje pořádáním tanečních lekcí pro naše deváťáky.

Helena Návratová

předsedkyně NF Pastelka