3. 10. 2023

Sportovní den

Pohyb venku. Radost. Spolupráce. Přesně v tomto duchu se nesl sportovní den, který pro naši školu zorganizoval Sportovní klub orientačního běhu Vizovice.

V pátek 22. 9. 2023 žáci čtvrtých až devátých ročníků vyběhli ze tříd na hřiště a do přilehlého okolí. Na začátku soutěže dostali mapu se zaznačenými stanovišti, kde na ně čekaly disciplíny jako např.: biatlon, orientace na mapě, logické úkoly či sbírání žetonů (běh ze svahu a zpět nahoru). Úkoly byly koncipovány tak, aby prověřily fyzickou zdatnost, logické uvažování, rozvahu a soustředěnost soutěžících a zároveň představily základy tak úžasného sportu, jakým orientační běh bezesporu je.

Bylo zajímavé vidět, jak který tým k soutěži přistoupil. Někteří se motivovali k výkonům již týden dopředu, jiní vymýšleli nejrůznější strategie, jak nejlépe zvládnout dílčí úkoly. Další kromě strategií a rozdání si rolí řešili i jednotné oblečení. To vše přispělo k jedinému – k utužení kolektivu. Z následných rozhovorů se soutěžícími vyplynulo, že právě posílení vědomí toho, že patří do jednoho týmu, ve kterém komunikují, spolupracují a podporují se navzájem, hodnotí jako největší přínos celé soutěže.

Výherci ročníků jsou následující:

4. ročník: 4. A

5. ročník: 5. C

6. ročník: 6. A

7. ročník: 7. B

8. ročník: 8. A

9. ročník: 9. A

Všem výhercům gratulujeme, organizátorům soutěže velice děkujeme.

ZŠ Vizovice