PROPOJUJEME HISTORII I SOUČASNOST

UČÍME MODERNĚ V NOVÉ I 'STARÉ' ŠKOLE

17. 10. 2023

Okresní kolo v přespolním běhu – TRNAVSKÝ VRCH

Ve středu 4. října se konalo v Trnavě okresní kolo v přespolním běhu a 29. ročník Trnavského vrchu tak odstartoval naše letošní sportovní soutěžení. Za krásného slunečního počasí se na start tohoto závodu v náročném kopcovitém terénu postavilo více jak 150 závodníků z 16 škol okresu.

Závod odstartovali hoši mladší a na trati dlouhé 1500m poměřilo své síly celkem 31 závodníků. Z našich nejvíce zabojoval Jakub Podhányi, který si doběhl pro krásné druhé místo a stříbrnou medaili. Dalším členem družstva byl Adam Solař, který mezi jednotlivci skončil na 15. místě a hoši si svým umístěním z celkového 2. místa v družstvech zajistili účast na krajském finále.

V pořadí druhým týmem na startu, dokonce i stejně úspěšným, bylo družstvo mladších děvčat. Z druhého místa a postupu na kraj se tak díky svým skvělým výkonům těšily Sára Samohýlová - doběhla šestá a Sabina Pozlovská – pátá, z 37 startujících. Bojovný výkon předvedla i Tánička Marková, celkově doběhla šestnáctá.

Dívky starší měly opravdu početnou konkurenci 41 závodnic a ani obrovská snaha a odhodlání našim dvěma reprezentantkám – Ema Návratová a Ema Čižmářová, nezajistila postup.

Posledním želízkem v ohni byli vytrvalci v kategorii starší hoši. Absolutně bezkonkurenčním během, na 3km dlouhé trati, si Max Matyáštík mezi 43 soupeři doběhl nejenom pro kov nejcennější, ale překonal i 15. let starý traťový rekord. Žel, jeho parťákovi z týmu se moc nedařilo a ani Maxovo první místo nezajistilo chlapcům další postup.

Všem dětem gratulujeme ke krásným sportovním výkonům a postupu do krajského finále. Dále děkujeme za hezkou reprezentaci školy a přejeme obrovskou chuť a motivaci sportovat i nadále.