PROPOJUJEME HISTORII I SOUČASNOST

UČÍME MODERNĚ V NOVÉ I 'STARÉ' ŠKOLE

17. 10. 2023

Krajské kolo v přespolním běhu – Bystřice pod Hostýnem

Středa 11. října byla pro sportovce z naší školy v kategoriích mladší žáci a žákyně důležitým dnem, neboť se konalo krajské kolo v přespolním běhu v Bystřici pod Hostýnem, na které postoupili z okresního kola, které se konalo v Trnavě ve středu 4. října. Týmy mladších žáků a žákyň byly připraveny, aby prokázaly své dovednosti a vytrvalost v krásném, téměř letním počasí.

Tým mladších žáků se musel vyrovnat s velkou konkurencí. Na trati o délce 2 km vynaložili veškeré úsilí, jejich celkový výkon ale v konečném součtu stačil na 7. místo z celkových 8 týmů. Získali nicméně cenné porovnání a mohou se snažit zlepšovat, tak aby se v příštích letech umístili na příčkách vyšších. Nejlepším jednotlivcem byl z naší školy Jakub Podhányi, který se umístil na 13. místě, což je obdivuhodný výkon, jelikož za prvním běžcem zaostával pouze o několik sekund.

Tým mladších žákyň dosáhl velmi dobrých výsledků a to i přesto, že dívky nebyly v nejsilnějším složení. Celkově se umístily na 5. místě z devíti škol. Nejlépe se z nich dařilo Sáře Samohýlové a Ellen Sobkové, které doběhly na 12. a 13. místě mezi jednotlivci. Jejich výkon svědčí o velkém odhodlání, které přineslo pěkný výsledek.

Přes všechny výzvy a konkurenci bylo toto krajské kolo zvláštní i díky krásnému slunečnému počasí. Téměř letní teploty doprovázely závodníky a diváky během celého dne. Tato atmosféra přinesla do závodu příjemný nádech a udělala z něj skvělý sportovní zážitek.

Gratulujeme všem našim mladším žákům a žákyním k jejich účasti na krajském kole v přespolním běhu v Bystřici pod Hostýnem. Jejich úsilí a odhodlání jsou nesporně hodny obdivu, a jsme hrdi na to, jak reprezentují naší školu. Přejeme jim mnoho úspěchů v budoucích sportovních akcích!

Naši školu reprezentovali:

Mladší žákyně: Sára Samohýlová (7.D), Tatiana Marková (7.D), Barbora Macíková (7.C), Ellen Sobková (6.A), Taťána Ostravská (6.A) Mladší žáci: Jakub Podhányi (7.B), Mikuláš Matyáštík (7.B), Milan Slaninka (7.C), Jiří Ostravský (7.C), Adam Solař (7.C), Filip Jančík (6.A)