21. 11. 2023

NF Pastelka a Halloween ve škole

V pondělí 30. 10. jsme na horní škole už podruhé pořádali netradiční školní den, který organizoval NF Pastelka spolu s dalšími učiteli.

Jelikož se blížily Dušičky či svátek Halloween, uspořádali jsme strašidelný den a k němu patří samozřejmě strašidelné kostýmy, vyzdobené třídy i chodby, vydlabané dýně a někde i netradiční vyučovací hodiny.

O přestávkách se chodbami školy linuly děsuplné zvuky a melodie bůhví odkud. O velké přestávce prošly školou dva  strašidelné průvody masek vedené strašidlem Barbuchou a obrovským kostlivcem. Pokusili jsme se před školou vytvořit co největší foto plné strašidelných kostýmů.

Na chodbách na děti čekaly různé soutěže, které si připravili naši nejstarší žáci. Také jsme připravili foto koutky, kde se děti ve svých kostýmech mohly v průběhu dne ve skupinkách fotit a své fotografie vkládat na webovou nástěnku. Poté jsme pak na této nástěnce mohli všichni hlasovat o nejzajímavější skupinky masek. Tři skupinky s největším počtem hlasů pak získaly poukazy na pizzu v místní restauraci. Také na žáky 4. a 5. tříd během dne čekaly sladké odměny za nejzajímavější kostým, pokrývku hlavy apod.

Všechny odměny za soutěže a kreativní kostýmy poskytl Nadační fond Pastelka. Halloween ve škole si všichni užili, byl to opravdu podařený den!

Helena Návratová

Předsedkyně NF Pastelka