28. 11. 2023

Okrskové a okresní kolo ve florbalu.

Dne 15. listopadu 2023 se konalo okrskové kolo ve florbalu, které se odehrálo na ZŠ Mánesova v Otrokovicích.

Naši školu jelo reprezentovat družstvo mladších i starších žáků.

Mladší žáci se umístili na 5. místě ze šesti soupeřících týmů, takže se do okresního kola bohužel neprobojovali, protože postoupit mohl jen jeden tým a to z prvního místa. Za to starším žákům se dařilo mnohem lépe, protože díky třem vyhraným zápasům a jedné remíze si zajistili postup do okresního kola z 1. místa.

Okresní kolo se konalo o týden později 21. listopadu opět v Otrokovicích, kde se proti sobě utkalo 6 týmů. Chlapci se ze skupiny probojovali až do semifinále, které vyhráli s přehledem 3:1 nad Gymnáziem TGM Zlín a postoupili tak do finálového zápasu o první místo.

Ve finále nás čekal soupeř ze Zlína a to ZŠ Mikoláše Alše. Bylo to velké drama, protože se našim chlapcům podařilo hned v první minutě  dostat do vedení 1:0. Ač byl soupeř jednogólovým mankem na chvíli zaskočen, netrvalo dlouho a chlapci o vedení přišli. Zápas nakonec skončil 1:5 pro soupeře, ale chlapci se nemusí vůbec za nic stydět, protože už několik let se nepodařilo žákům naší školy dostat v umístění tak vysoko. Chlapci prokázali bojového ducha, žádný zápas nevzdávali a na hrací ploše nechávali své maximum, za což jim patří velké díky, protože se nakonec celkově umístili na skvělém 2. místě ve Zlínském okrese.

Tým starších žáků:

Baďura Ondřej, Matyáštík Max, Búřil Matyáš, Hala Zdeněk, Špaňhel Václav, Grebeníček Martin, Štefka Jiří, Čala Matyáš, Hanák Ondřej, Mikulec Petr, Kohout Jáchym

Tým mladších žáků:

Solař Adam, Pritchard Robert, Řezáč Jan, Matyáštík Mikuláš, Kmínek Matyáš, Hurta Jiří, Jančík Filip, Maláč Jaroslav, Lutonský Matyáš Josef, Karička Michal, Smetana Daniel