23. 1. 2024

Martinské Hole 2024

Letošní listopad byl šestým měsícem v řadě, který překonal teplotní rekord a nejteplejší podzim od 18. století ve mně vyvolával oprávněné obavy. Bude v lednu sníh?

Moje obavy se nenaplnily a jubilejní desátá sezóna na Martinských Holích přivítala 74 členů naší početné výpravy zasněženými sjezdovkami a mrazivými teplotami až k -18°C.

Celkem 65 chlapců a děvčat bylo rozděleno do sedmi družstev dle zaměření – lyže, snowboard – s ohledem na aktuální dovednosti a výkonnost. Pod vedením zodpovědných a obětavých instruktorů – Jindřich Návrat, Dominik Masař, Radek Fojtík, Jan Adamuška, Slávek Pavelka, Pavel Červenka a David Grác, se pak několik dní učili a zdokonalovali na zasluněných lyžařských svazích.

V takovém velkém počtu se nejde vyhnout zraněním a nemocím. Letošní rok byl, co se týče zranění, nejdramatičtější. V pátek jsme jeli domů se čtyřmi zlomeninami. O všechny bolístky našich dětí se od prvního dne vzorně starala a na úrazovku v Martině je doprovázela paní zdravotnice Radka Dvořáčková.

Lyžařský kurz to nejsou jenom hodiny výcviku vyžadující maximální disciplínu, koncentraci a zodpovědnost. Děti si díky organizovaným přednáškám prohlubují poznatky z teorie i historie snowboardingu a lyžování, mají možnost se lépe vzájemně poznat, zažít spoustu zábavy, radosti, smíchu a v neposlední řadě navázat nová kamarádství. Zážitky, které si odnášejí, patří k nejhezčím a nezapomenutelným vzpomínkám na základní školu.

S poděkováním Nadačnímu fondu PASTELKA za příspěvek na autobus a odměny, drahým kolegům za skvělou práci a všem úžasným dětem Adriana Hálová, vedoucí LVK.