10. 3. 2024

Scénické čtení

Jaké by to asi bylo, kdybychom se mohli zmenšovat, zvětšovat a díky tomu se dostat do míst, kam se obyčejní lidé nedostanou? Chtěli bychom zažít takové dobrodružství a poznat zcela jiný svět?

Tyto myšlenky se možná honily hlavou dětem při scénickém představení knihy Alenka v kraji divů od Lewise Carrolla v podání současných i bývalých herců Slováckého divadla.

Hlavní hrdinka této knihy toto vše zažívá. Ocitne se v prapodivném světě zvláštních i legračních postav a prožije s nimi neobyčejná dobrodružství. Pokud máte rádi trochu bláznivé pohádkové příběhy, bude tato kniha pro vás tou pravou.

Žáci 7. ročníků se seznámili s knihou do Veroniky Válkové Vznik ČSR 1918 (Velezrada se trestá), která přibližuje historické události této doby. A rozhodně nejde jen o „nudné historické čtení.“ :-)