18. 3. 2024

Záhadný létající objekt nad Vizovicemi objasněn!

Dne 2. března se nad Vizovicemi v nočních hodinách objevil létající objekt, který vzbudil zvědavost místních občanů. Vizovice měly tu čest totiž přivítat vzácnou delegaci hostů z pěti vzdálených planet třetí galaxie. Ano vážení občané, opravdu se nad Vizovicemi objevil létající talíř! Přesně tedy nad kulturním centrem, kde vzácná delegace přistála kolem dvaadvacáté večerní hodiny.

V sále kulturního centra právě probíhal ples Základní školy Vizovice pořádaný Nadačním fondem Pastelka. A na tyto plesy se ohlašují různé vzácné návštěvy! Už jsme měli tu čest vidět hvězdy muzikálu Pomáda, či kapely Bonney M a Abba v rámci pořadu Televarieté, také samotný Drákula se objevil na školních plesech… Letos ale takto vzdálená a nečekaná návštěva… Pět planet – Alzabox, Barbieland, Cyklon, Difencie a Grebelvis – vyslalo své delegáty, aby pozdravili Vizovjany, představili své planety a přivezli dary… Jak nečekané! Z planety Grebelvis by vyslán delegát na naší planetě už proslavený. Ano přátelé, Elvis Presley opravdu nezemřel! Jen odjel domů! Aby se v sobotu 2. března opět nakrátko ukázal a pozdravil své fanoušky!

Nálada byla úžasná, všichni napjatě očekávali slavný přílet. Opravdu to stálo za to na školním plese být při tom. Vše bylo pod kontrolou speciální jednotky, která má za úkol kontrolovat pohyb mimozemšťanů na naší planetě – Mužů v černém…

Naši žáci devátého ročníku se na toto setkání připravovali už od září… V rámci tanečního kurzu se naučili základům společenského tance…což je možný způsob, jak se družit s bytostmi, kterým možná nebudeme rozumět… Tanec je přece komunikace beze slov!

Ples tedy zahájilo téměř 80 tanečníků slavnostní polonézou, paní kuchařky nasmažily přes tisíc řízků a všichni napjatě očekávali desátou večerní, kdy byl ohlášen přílet…vše jsme mohli sledovat na plátně v přímém přenosu  a poté se na parketu objevily bytosti, nad jejichž pestrostí všichni žasli. Tajemným portálem vcházeli na parket Almaři, princezny planet, bojovníci, ale také i domácí přítulní tvorové oblíbení na svých planetách. Návštěvníci plesu mohli ochutnat nápoje různých vlastností, amarounky apod.

Kapela Clera se postarala o dobrou zábavu na tanečním parketu a představila se také mladá kapela Dark Paradise z planety Grebelvis, která si pro tuto příležitost nastudovala pár pozemských songů.

Všichni delegáti prošli důkladnou pasovou  kontrolou Mužů v černém a  v pořádku  se opět vrátili domů na své planety. Doufám, že neutralizátory na mazání paměti použili jen v malém množství…já se tedy rozhodně pamatuji, že jsem se bavila na výbornou.

Děkuji všem kolegyním a kolegům za pomoc při organizaci plesu, všem rodičům, kteří přispěli do bohaté tomboly, městu Vizovice za podporu. Bez této pomoci by se tato akce nemohla konat.

Tak snad další ročník našich absolventů bude mít milou vzpomínku na poslední rok na své základní škole a my držíme palce u přijímacích zkoušek!

Helena Návratová

Předsedkyně NF Pastelka